Prasidėjo Grundtvig seminaras „Library Goes Literacy in Europe“

Prasidėjo Grundtvig seminaras „Library Goes Literacy in Europe“ 1280 853 Creativitas

Lapkričio 15 d. VšĮ Creativitas pradėjo ES remiamą Grundtvig seminarą „Library Goes Literacy in Europe“, kuris vyksta iki lapkričio 23d. dienos mokymų centre “Daugirdiškės”. „Motyvuoti“, „įtraukti“, „padėti mokytis“ – raktai į seminaro programą

librarygLiteracyDvidešimt dalyvių, bibliotekininkų ir edukatorių, iš 11 Europos Sąjungos šalių – Belgijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Graikijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Portugalijos, Italijos, Prancūzijos ir Lietuvos susitiko tam, kad pasimokytų skirtingų kūrybiškų ir interaktyvių metodikų, kurias galėtų panaudoti savo kasdienėje veikloje, darbe su suaugusiais.

Dalyviai mokosi kaip padėti savo tikslinei grupei įtvirtinti raštingumo įgūdžius ir įgyti pasitikėjimo savimi, sudominti bei motyvuoti lavinti savo kalbą, skaitymą, rašymą ir kompiuterinį raštingumą kasdieniame gyvenime.

Dalyviams parengta seminaro programa išties neeilinė. Dalyviai lankysis aklųjų ir silpnaregių bibliotekoje, gerąja patirtimi apie neraštingųjų auaugusiųjų ugdymą dalinsis Utenos Miškinio bibliotekos darbuotojai, Loesje atstovai Lietuvoje mokys kaip kurti socialines žinutes skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į neraštingumo problemą. Dalyviai turės galimybę patirti įvairių praktinių užduočių, įtraukiančių ne tik rankas, protą, jausmus, bet ir naujausias technologijas.  Žaidimų ir sužaidybintų procesų pagalba bandys suvokti, kaip galima mokyti ir skatinti mokytis neraštingus suaugusiuosius.

Seminaro dalyviai patys, asmeniškai turi galimybę išbandyti  skirtingus metodus, plėtoti naujus metodus ir žaidimus, kurie geriausiai tinka jų vietos bendruomenei ir tikslinei grupei, bei dalintis jais su kitais seminaro dalyviais.

Projektą remia Mokymosi visą gyvenimą programos poprogramė Grundtvig (www.smpf.lt)

LLP LT logo