Justinos straipsnelis apie EST Slovėnijoje

Justinos straipsnelis apie EST Slovėnijoje 150 150 Creativitas

Prasidėjus rudeniui supratau, kad liko tik keli mėnesiai Hrastnike. Tad darbo valandomis stengiuosi išnaudoti laiką dar neigyvendintoms idėjoms ir jas realizuoti iki išvykimo. Centre kartais veiklų daugiau, kartais mažiau, bet šiuo metu ieškau ir darbo, kad būtų ką veikti po savanorystės, tai laikas tiesiog lekia.

Rugsėjo menesį prasidėjo pirmos slovėnų kalbos pamokos. Yra panašumų su lietuvių ir rusų kalba, tad nėra labai sudėtinga mokytis. Vis dėl to džiaugiuosi, kad susiradome mokytoją, nes mano motyvacija mokytis didesnė, kai žinau, kad yra organizuojamos pamokos.

Jeigu vyksta kokie nors renginiai miestelyje stengiuosi sudalyvauti. Rugsėjį dalyvavome kaip ‘EST savanorių’ komanda blynų šventėje ir užėmėme 3-ąją vietą. Blynai (arba omletas su miltais) vadinasi ‘Funšterc’ ir yra tradicinis patiekalas Zasavje regione. Taip pat praėjusį mėnesį sudalyvavau kaštonų piknike, šiuo sezonu kepti kaštonai labai populiarūs Slovėnijoje. Man tai buvo naujiena, prieš tai neteko ragauti. Taip pat mėnesio pabaigoje dalyvavau ‘mid-term evaluation’. Turėjau progą apmąstyti kokie asmeniniai pokyčiai įvyko per visą EST laikotarpį, įvardinti įgytas kompetencijas. Diskutavome apie įvairias esamas galimybes po EST savanorystės.


Spalio mėnesį pradėjome dirbti ties savo finaliniu projektu, video apie sporto užsiėmimus Hrastnike. Susisiekėme su visais klubais ir nufilmavome įvairias sporto veiklas. Šiame projekte dirbu kartu su savo kolega Guus ir kita EST savanore iš Ispanijos. Planuojame pristatyti užbaigtą video prieš Kalėdas.

Viena iš linkmesnių naujienų yra, kad į kaimyninį miestelį Trbvolje atvyko nauja EST savanorė iš Lietuvos vardu Darija. Dar šį mėnesį laisvu laiku padariau du sau svarbius dalykus. Užkopiau į aukščiausią viršūnę Slovėnijoje (2864 metrai) ir sudalyvavau Liublianos pusmaratonyje, pasiekiau finišą per 1:57:40, kadangi toks ir buvo tikslas, tai džiaugiuosi rezultatu.