International training course “Kitchen of Competences”: cooperation with local organisations

International training course “Kitchen of Competences”: cooperation with local organisations 2048 1473 adminas

Spalio 4 dieną, penktadienį, į „SOS vaikų kaimą“,  „SOS jaunimo namus“ ir „Šeimų stiprinimo“ projektą,  atvyks 12-os asmenų tarptautinė komanda, kuri organizuos praktinius užsiėmimus  40-čiai „SOS vaikų kaimai“ jaunuolių ir vaikų apie pamatinių gyvenimo įgūdžių stiprinimą mažiau galimybių turintiems vaikams ir paaugliams. Šmaikščiai pavadintuose kursuose „Užsiaugink ūsus su „Kitchen of Competences“ bus kalbama apie rūpinimąsi sveikata ir namų ūkiu, tvarų maisto atliekų rūšiavimą, maisto gaminimą, asmeninio biudžeto planavimą ir ekonominių žinių didinimą. Kaip teigia tarptautinių mokymų organizatoriai, šių įgūdžių trūkumas dažnai skatina jaunų žmonių socialinę atskirtį ir atriboja nuo aktyvaus dalyvavimo visuomenės pilietiniame gyvenime.

„Mokymo kursai „Kitchen of Competences” įtraukia  jaunimo darbuotojus iš 7 šalių: Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ir Italijos.  Šie žmonės turi sukaupę žinių, kaip dirbti su jaunimu, turinčių skirtingų gyvenimiškų patirčių ir stokojančių pagrindinių įgūdžių. Mokymų metu jaunimo darbuotojai patys mokysis, kaip rengti kūrybines dirbtuves ir kitas ugdomąsias veiklas mažiau galimybių turintiems vaikams apie aktualias kasdienių gyvenimo įgūdžių reikalaujančias temas. Tarptautinių mokymų projektas startavo rugsėjo pabaigoje, Daugirdiškėse, jame dalyvauja mokytojai, socialiniai darbuotojai, jaunimo darbuotojai, mokymų vadovai, bendruomenių darbuotojai“, – sako Alina Bechterevė, viena iš projekto organizatorių.

Projektas baigsis spalio 8 dieną. Ateityje projekto vykdytojai ketina ir toliau tęsti veiklas kiekvienoje šalyje regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis. Mokymo kursai yra organizuojami su partneriu iš Lenkijos, kuris apie projekto temas komunikuoja Lenkijos mokyklose.